Na tej stronie będę sukcesywnie dodawać rozwiązania, które przetestowałam i polecam. Nie znajdziesz tu nic, z czego nie korzystam.

Kopie zapasowe

Kopia zapasowa zdjęć to jeden z niezbędnych elementów uporządkowanej ich kolekcji. Bez niej Twoje zdjęcia nie będą wystarczająco bezpieczne. Najważniejsza jest tu zasada 3-2-1.

kopia zapasowa zdjęć zasada 3-2-1

Przechowuj TRZY egzemplarze zdjęć na co najmniej DWÓCH różnych nośnikach. JEDNĄ z kopii zapasowych przechowuj w innym miejscu niż pozostałe.

Więcej na ten temat możesz przeczytać w artykule 6 sposobów na utratę fotografii, czyli po co ci kopia zapasowa zdjęć? W pracy i prywatnie stosuję zasadę 3-2-1, a jedną z moich kopii zapasowych jest kopia wykonywana automatycznie przez aplikację Blackblaze. Życie jest w tej chwili tak szybkie i mamy w nim tak mało czasu, że nie chcę nic zostawiać przypadkowi. Dlatego moim zdaniem jedna z najlepszych strategii kopii zapasowych to ich regularne i automatyczne tworzenie bez naszego udziału. Dlatego właśnie używam Backblaze. Jeśli skorzystasz z mojego polecenia – otrzymasz miesiąc próbny od Backblaze bez opłat. Jeśli zdecydujesz, że to rozwiązanie dobre dla Ciebie i wykupisz płatną usługę – ja otrzymam od Backblaze miesiąc usługi bez opłat. Jeśli masz pytania, jak korzystać z Backblaze – daj mi znać.

error: Włożyłam w moje treści sporo serca, więc chronię je przed kopiowaniem.