Fajne prezenty na święta Bożego Narodzenia w 2022 roku

Dlaczego opisuję fajne prezenty na Święta? Jakiś czas temu wyszłam na Instagramie z szafy i przyznałam się, że uwielbiam grudzień i Boże Narodzenie. Jesieniara – to zdecydowanie nie o mnie. Gdyby nie spacery po kolorowym lesie, śliwki i jesienne jabłka, byłabym gotowa skasować tę porę roku.

Czekam na Święta

Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale kiedy nadchodzi jesień, przebieram nogami z niecierpliwością na grudzień. Wyczekuję pierników, zapachów, światełek i dekoracji. Muszę mocno powstrzymywać się od kupowania kolejnych ozdób. Choć dzięki małemu dziecku w domu i tak mam najlepszą wymówkę na dokupowanie nowych 🙂

Grudniowa lista przeżyć
Chatka Baby Jagi to już obowiązkowa grudniowa tradycja
A tak wygląda nasza gotowa Chatka Baby Jagi

Od kilku lat właśnie w tym czasie tworzę też listę przeżyć, której nauczyłam się od Edyty Zając. Sama lista polega na planowaniu frajdy i nowości w życiu – obok list zadań i celów. Sama Edyta pisze: „Tworzenie takiej listy przeżyć jest sposobem na dodanie życia do życia”. A ta grudniowa pozwala mi się cieszyć tym czasem na 200%. Więcej o moim podejściu przeczytasz w artykule Grudniowa lista przeżyć.

Każdego roku w listopadzie i grudniu kolejne sklepy i punkty usługowe podają terminy, do kiedy można u nich coś zamówić, żeby zdążyć przed świętami. Na blogach pojawiają się nowe i odświeżone prezentowniki. Nie inaczej jest u mnie. Chcemy czy nie, Święta już za pasem, więc czas się przygotować, żeby uniknąć stresu przygotowań na ostatnią chwilę.

Fajny prezent ze zdjęć na święta Bożego Nardzenia od photo managerki

Prezentownik photo managerki

Z doświadczenia wiem, że w czasach nadmiaru wszystkiego trudno jest o fajne prezenty na Święta. Prezenty, które spełnią jakiś cel – wzruszą, pokażą, że pamiętamy, że lubimy albo kochamy. Niezależnie od tego, czy jesteśmy wierzący, czy nie, duch Świąt Bożego Narodzenia najczęściej wydobywa z nas to, co najlepsze. I to właśnie ta chęć obdarowywania, którą jest przesiąknięty ten czas, czyni go tym bardziej wyjątkowym.

W tym roku będzie jednak inaczej niż wcześniej – po kilku latach pandemii i związanej z nią niepewności mamy dodatkowo do czynienia z wojną za naszą granicą i kryzysem gospodarczym. Moje pokolenie jeszcze czegoś takiego nie doświadczyło i z moich rozmów wynika, że każdy próbuje sobie radzić, jak może.

Fajny-prezent-ze-zdjec-na-swieta-Bozego-Nardzenia

Ten artykuł otwiera serię o prezentach związanych ze wspomnieniami. Pierwsze skrzypce będą grały zdjęcia, ale mam nadzieję, że zaciekawi Cię co najmniej kilka innych propozycji – nie tylko zdjęciowych. Pokazuję i opisuję tu fajne prezenty na święta Bożego Narodzenia, ale jeśli znajdujesz ten poradnik o innej porze roku – pomysły będą nadal aktualne – tylko może papier prezentowy będzie inny.

Pomysły na prezenty świąteczne od photo managerki

W tej serii znajdziesz:

Prezenty dla rodziców i dziadków

Prezenty dla dzieci

Drobne i niedrogie prezenty

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Włożyłam w moje treści sporo serca, więc chronię je przed kopiowaniem.
0
Would love your thoughts, please comment.x