Artykuł „Drobne prezenty na święta” należy do cyklu „Prezenty ze zdjęć na Święta”. Poniżej znajdziesz linki do pozostałych artykułów z tego cyklu.

Te Święta będą inne niż poprzednie – takiego hat-tricka moje pokolenie jeszcze nie znało. Pandemia, wojna i inflacja są jak słoń na środku pokoju. Próbujemy o nim nie mówić. Choć bezpośrednio może nam się udawać, to mało która rozmowa wśród dobrych znajomych omija aktualnie temat finansów.

„Ej, a Wasze zakupy też tak podrożały?”, „Jedziecie na ferie, czy w tym roku pas?”, „Obstawiamy, jaką cenę przebije mleko?”.

Dlatego właśnie przygotowałam pomysły na tanie prezenty świąteczne związane ze zdjęciami i wspomnieniami. Limitem jest tu dla mnie kwota 50 zł.

Tanie prezenty świąteczne dla każdego

Pierwszy pomysł na drobne prezenty na święta bez rujnowania portfela to wywołanie zdjęć i podarowanie ich w ozdobnym pudełku. Jak się do tego zabrać? Proponuję wybrać temat przewodni zdjęć – nasze najlepsze wakacje razem, zdjęcia naszych ulubionych zajęć. Możesz też na przykład wybrać – ulubione 12 zdjęć z ostatnich miesięcy albo ulubione 10 zdjęć z ostatnich 10 lat. W moim lokalnym labie w Gdańsku 10 odbitek w formacie 15×21 cm kosztowałoby 25 zł. Do tego świąteczne pudełko (w tej cenie nie łudzę się, że będzie bezkwasowe – czyli bezpieczne) i mamy prezent za około 35 zł. Zamiast kilku odbitek można wywołać jedną, większą – na przykład 20×30 cm za około 10 zł. Do tego prosta ramka za 20-30 zł i mamy prezent na ścianę z ulubionym wspólnym wspomnieniem za około 50 zł.

Rynek prezentów ze zdjęć jest ogromny. Dlatego wybierany prezent zawsze warto dopasować do potrzeb osoby obdarowywanej. Jedną z takich możliwości są personalizowane zeszyty. To będzie trafiony pomysł, jeśli osoba, o której myślisz, często robi notatki, zapisuje pomysły. Taki zeszyt może mieć na okładce zdjęcie. Może też po prostu mieć personalizowaną okładkę z ulubionym motywem czy cytatem. Zobacz, jaki wybór zeszytów jest w Empik Foto. Znajdziesz tam zeszyty od około 9 do 40 zł. To może być dobry pomysł, jeśli Twoje dziecko ma do podarowania prezent dla koleżanki lub kolegi z klasy z okazji mikołajek. Kilka wspólnych zdjęć i personalizowany prezent gotowy! 

Kolejny pomysł na drobne upominki świąteczne to magnesy ze zdjęcia. Moja babcia, na przykład, ma całą lodówkę w magnesach przywożonych przez nas z podróży i mimo, że wydaje się, że ma ich już bardzo dużo – z każdego kolejnego się cieszy. W Colorlandzie magnesy są naświetlane na papierze fotograficznym i podklejone podkładem z magnesem. Taki magnes ma szansę dłużej zachować swoje kolory.Cena podstawowa – 25 zł (choć w tej chwili jest na przykład świąteczna zniżka).  Z kolei w Empik Foto znajdziesz magnesy na 5 rodzajach materiałów od 7 do około 30 zł. Magnes ze zdjęć może być nie tylko na akrylu albo gumie magnetycznej. Może być jeszcze wykonany na płycie, aluminium i tekturze. Do wyboru, do koloru!

Fotomagnesy – pomysł na prezent na Dzień Mamy ze zdjęć

A teraz pomysł na drobne prezenty na święta dla dzieci. Takie, które mogą sprawić zaskakującą frajdę. Jak często dziecko może zobaczyć siebie samą/samego na naklejce? Prawie nigdy! A Ty możesz to zmienić 🙂 Empik Foto ma naklejki ze zdjęć z podpisem za 26 zł.

A drugi pomysł dla trochę starszych dzieci, które mają już telefony w ręku, choć niektórym dorosłym na pewno też się spodoba, to etui ze zdjęciem na telefon za około 40 zł.

W założonym budżecie zmieszczą się też Memorki, czyli zdjęcia przypominające polaroidy od Colorlandu. W zestawie za 20 zł będzie 25 zdjęć w pudełeczku. A jeśli chcesz zaszaleć za 45 zł możesz też kupić Memorki z gadżetami do eksponowania ich – klamerkami ze sznurkiem i drewienkami.

Jeśli szukasz prezentów typowo dziecięcych – zajrzyj do wpisu Prezenty na Święta dla dzieci– linkowałam tam do kilku prezentów, które zmieszczą się w cenie do 50 zł. Możesz też kliknąć w zdjęcie poniżej.

Prezenty, za które zapłacisz tylko swoim czasem

Tanie prezenty na święta

Na koniec zostawiłam sobie propozycję, za którą możemy zapłacić kilka złotych albo… nic. Jeśli masz do czynienia z twardym orzeszkiem prezentowym – takim, co to ma już wszystko i „niczego nie potrzebuje”. Albo jeśli wolisz w tym roku podejść do niektórych prezentów bezzakupowo – podaruj swój czas i uwagę. Wypisz albo wydrukuj kilka kuponów na Twój czas. O co mi chodzi?

  • dla ciężarnej koleżanki – spacer z jej dzieckiem, kiedy ona będzie odsypiać połóg i ugotowanie czegoś pysznego,
  • dla partnerki/partnera – karta na przejęcie jakichś obowiązków domowych albo masaż
  • dla mamy – kupon na wspólny obiad przygotowany przez Ciebie
  • dla dziecka – kilkugodzinna randka do ulubionego parku w wybrany dzień

Co Ty na to?

Niektóre z linków w tym artykule to tzw. linki afiliacyjne. Jeśli z nich skorzystasz, otrzymam prowizję jako podziękowanie za polecenie produktu. Ty zapłacisz tyle co zwykle, ale dla mnie będzie to sygnał, że cenisz moją pracę i polecenie.

A jeśli chcesz, żebym dała Ci znać, że pojawił się kolejny artykuł, zostaw mi swój adres. Dowiesz się o nowej części prezentownika w pierwszej kolejności.

.
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Włożyłam w moje treści sporo serca, więc chronię je przed kopiowaniem.
0
Would love your thoughts, please comment.x